Back to All Events

Workshop_Minsk: genderově citlivé hřiště


  • Zakharova 58 . Minsk Belorusko (map)
Minskworkshop

Minsk Urban Platform, Iniciativa pro sociální a sportovní projekty vás srdečně zvou na dvoudenní workshop: Reprezentace sportu z jiné perspektivy: genderově citlivé hřiště, který se koná během již třetího ročníku festivalu queer kultury DOTEK.

Podle Magglingenskej deklarace (Švýcarsko, 2003) je sport, který přináší výrazné zvýšení kvality života definován jako lidské právo. V realitě je však možnost zapojit se do sportovních aktivit pro ženy výrazně horší. V některých zemích nemohou sportovat nebo tento obraz není velmi dobře vnímán. Ačkoliv je povědomí o zvyšující se participaci žen a dalších marginalizovaných skupin ve sportu, stejně jako nutnost eliminovat genderové stereotypy explicitní, velmi málo pozornosti se věnuje rovnosti povaze sportu.

Jak zajistíme lepší přístup žen, dětí a starších ke sportovním aktivitám a na hřiště?

Photo: Clothes without limits (c)

Photo: Clothes without limits (c)

Během workshopu se zamyslíme nad aktuálním problémem nedostupnosti sportovišť pro ženy, děti a starší, porovnáme zkušenosti z jiných zemí a vytvoříme kritéria pro genderově-citlivý redesign gymnázia na Zakharova ulici v Minsku. Workshop je určen pro studenty / studentky, profesionály / profesionálky v architektuře, urbanismu, pedagógogov / pedagožky, aktivisty / aktivistky a zastupce / zástupkyně sportovních společností.

Přihlaste se na workshop vyplněním přihlášky do 23.2.2017. Počet účastníků je omezen. Podrobný program workshopu naleznete zde. Pro více informací sledujte událost na facebooku.

Jazyk workshopu: anglický s překladem do běloruštiny.
Workshop vedou: Milota Sidorova (WPS Prague) a Ivan Kravce (Office 35").