Back to All Events

Seminár_Bratislava: Kto je hlasom klimatickej zmeny?

  • Green Foundation 22 Búdková Bratislava, Bratislavský kraj, 811 04 Slovakia (map)
Protesty_klima_cesky_PetrBusta.jpg

Greta Thunberg, Fridays for Future, Pochody rodičov. Je boj o zmenu životného štýlu a politík pre adaptáciu na klimatickú zmenu triedny, generačný, etnický, rodový, či ekonomický? Kto stojí na ktorej strane a aké je rozloženie moci? Kto je jeho hlasom? Sme vo svetovom hnutí, ktoré (ne)má jedného lídra, ehm líderku? Ako sa toto všetko môže pretaviť do zmien politík? Akú dynamiku majú svetové hnutia a čo si z nich môžeme zobrať?


Nadácia Green Foundation v spolupráci s platformou WPS Prague Ženy pražského verejného priestoru, Českými centrami, za Bratislavu konkrétne České centrum v Bratislave a Živé mesto_FM vás srdečne pozývajú na popoludňajší seminár na tému klimatickej zmeny.

Michaela Pixová, sociálna geografka z Fakulty sociálnych vied UK v Prahe, koordinátorka českej Klimatickej koalície, blogerka a aktivistka na ňom priblíži čo sa v tejto oblasti aktuálne deje v Česku, ako tam s problémom pracujú popredné neziskové organizácie, a aké nové sociálne hnutia a formy občianskeho odporu v ČR vznikajú.


Vstup na seminár je zdarma. Pre limitovanú kapacitu prosím potvrďte svoju účasť do štvrtka 6.6.2019 na adrese: info@greenfoundation.eu

Sledujte Facebook akcie tu