Back to All Events

Street Festival_Bratislava: WhatCity? na Mickiewiczke

  • Mickiewiczova Bratislava, Bratislavský kraj Slovakia (map)
Whatcity.jpg

👉PREPÁJANIE TEÓRIE A PRAXE, PREPÁJANIE MESTA A JEHO OBYVATEĽOV👈

Bratislavský takmer výlučne ženský team architektiek, urbanistiek, komunitných manažériek a umelkýň PUNKT pozýva na jednu z najdiverznejších mestských udalostí v slovenskej metropole.

Pokojná ulica bez premávky, dlhý stôl pozývajúci k živých debatám o tom, komu patria ulice, a ako by to mohlo na Mickiewiczovej vyzerať, keby sa doprava zredukovala, chodníky rozšírili a parter by ožil ️🎈🍦🌷

Počas prvého pouličného festivalu na Mickiewiczovej nahradia nepríjemnú dopravu stánky, program a priestor na rozhovor. Pozvali sme skoro 40 hostí, ktorí sa s vami radi porozprávajú o mestách🗣️ O ulici na ulici!

PROGRAM⏩

️🎉Konferencia
Diskusie medzi vami a miestnymi a zahraničnými odborníkmi na tému ulíc, verejného priestoru a o možnej premene rušnej a tranzitnej Mickiewicky na príjemnejšie miesto pre obyvatelov i návštevníkov Starého Mesta v netradičnom formáte jeden na jedného, ktorý zaručuje kvalitnú a intenzívnu výmenu myšlienok a skúseností.
Zoznam rečníkov, s ktorými sa môžete porozprávať, nájdete tu http://whatcity.sk/mickiewicka/ Lístky v predpredaji tu https://tickpo.sk/detail/konferencia-whatcity-na-mickiewicke-2497

️🎉Sprievodné aktivity
Tranzitný priestor sa premení na miesto, kde chcete stráviť čas. Pribudnú stánky lokálnych prevádzok, dobré jedlo a posedenie. Okrem toho sa návštevníci budú môcť zapojiť do aktivít ako roller disco, minifutbalový turnaj, alebo detských workshopov. Pripravené sú aj komentované prehliadky tajnými archívmi Hurbanových kasární a výstava dizajnových lavičiek na "Námestí deviatich áut" pred Alžbetkou.

Program podujatia tvoríme s miestnou komunitou, prevádzkami a inštitúciami ☝️

WhatCity? na Mickiewičke má za cieľ ukázať potenciál Mickiewiczovej ulice, ktorá je dnes len tranzitnou ulicou 🚗🚕🚙 Podujatie prepojí korzo Obchodnej až k Americkému námestiu do príjemnej pešej zóny hodnej hlavného mesta.

Projekt revitalizácie Mickiewiczovej ulice nadväzuje na aktivity
spoločnosti zo susedstva – ITB Development, na študentské návrhy z jari 2017 🖌 a participatívne mapovanie ulice z jesene 2017🔍 Viac informácií nájdete tu: http://whatcity.sk/mickiewicka/